«

»

Leczenie bólu stawów laserem

Stawy tworzą połączenia między kośćmi wspomagające wykonywanie wszelkich ruchów. Wszelkie uszkodzenia stawów w wyniku choroby lub urazu mogą uniemożliwiać ruch i powodować wiele bólu.
Kości są połączone stawami dzięki czemu możliwe jest poruszanie się, z tego powodu uszkodzenia stawów, powstałe w wyniku choroby lub urazów mechanicznych, utrudnia poruszanie się i jest przyczyną dotkliwego bólu.

Ból stawów jest zjawiskiem co raz powszechniejszym i w znacznej mierze dotyczy ludzi starszych.
Choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie torebki stawowej, dna moczanowa, zwichnięcia i urazy mechaniczne są najczęstszą przyczyną bólu. Ból stawów kolanowych jest wymieniany jako najczęstsza dolegliwość, kolejne to ból ramion i stawów biodrowych. Równie często dokuczliwy jest ból małych stawów dłoni.
Zwykle bólowi stawów można zaradzić za pomocą leków i terapii fizycznej. Ostatnio dostępne stały się naświetlania promieniami lasera niskiego poziomu.

Najważniejszym jest zdiagnozowanie i wyleczenie przyczyny bólu. Oczywiście najprostszą metodą wydaje się zastosowanie leków w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego.
Często stosuje się leki bez recepty głównie będą to niesteroidowe leki przeciwzapalne (sspiryna, ibuprom, naproksen sodu). Wiele leków nowszej generacji znane jako inhibitory COX-2 zostały jednak usunięte z rynku ponieważ ich stosowanie wiąże się z ryzykiem zawału serca, udaru mózgu i silnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Leki często mogą również powodować inne działania niepożądane, jak krwawienie w przewodzie pokarmowym. Najsilniejsze leki należą do grupy leków opiodowych i można z nich korzystać wyłącznie pod opieką lekarza.
Kolejną grupą są leki sterydowe zwykle podawane w formie zastrzyków. Z reguły sterydy maskują tylko ból prowadząc do nadmiernego używania stawu przez pacjenta i jeszcze silniejszego uszkodzenia.

Korzystne jest wzmocnienie mięśni wokół stawu, co prowadzi do jego stabilizacji i zwiększenia zakresu ruchu. W tym celu należy zwrócić się do fizjoterapeuty. Jeśli masz nadwagę, stwy są dodatkowo obciążone, co zwiększa ich bolesność. Zaleca się więc stosowanie ćwiczeń mniej obciążających stawy (pływanie, jazda na rowerze) i zmnejszenie wagi ciała przez utrzymywanie odpowiedniej diety.

Można skorzystać z usług fizjoterapeuty w celu wzmocnienia mięśni wokół stawu, stabilizacji stawów i poprawienia zakresu ruchu. Terapeuta może używać technik takich jak ultradźwięki, leczenie ciepłem i zimnem czy elektrycznej stymulacji nerwów. Teraz możesz mieć urządzenie laserowe Medlight630Pro w domu i skutecznie leczyć stawy stosując codzienne naświetlanie.

Jak wpływa światło lasera Medlight630Pro na stawy i czy pomaga na ból stawów?

Medlight630Pro - leczenie bólu stawu

Leczenie bólu stawów w domu

Każde uszkodznie chorobowe stawów związane jest z powstającym stanem zapalnym. Doprowadzanie energii do chorych komórek prowadzi to do zainicjowania czynników wzrostu w komórce. Znacznie zwiększa się liczba płytek krwi, przyspiesza to syntezę kolagenu i zwiększa tworzenie naczyń krwionośnych w naświetlanym rejonie. Dzięki temu zmniejsza się stany zapalene, poprawia się odżywianie stawów i przyspiesza procesy gojenia. Poprawa ukrwienia tkanek oraz pobudzenie procesów regeneracji wykazuje bardzo silne właściwości przeciwzapalne. Usunięcie stanu zapalnego zdecydowanie obniża odczuwalny ból, ale nie w skutek maskowana bólu, lecz przez usunięcie przyczyny bólu.

Technologia laserowa LED wykorzystuje fale światła o długości bliskiej podczerwieni, żeby miejscowo zwiększyć aktywność mitochondriów. Podczas cykli naświetlania komórki są mobilizowane do aktywności, a światło wpływa na cząsteczki fotoreceptora: oksydazę cytochromową, co wspomaga leczenie ogniska bólu. Takie leczenie pomaga nie tylko leczyć ból, może również usprawnić zakres ruchomości stawów, jest to więc idealny sposób do wspomagania w fizjoterapii.

ZAMAWIAM MEDLIGHT630PRO

Wyszukiwane:

  • leczenie laserem
  • leczenie laserem stawów
  • laser w leczeniu stawów
  • leczenie stawów laserem